.
Magisztrális gyógyszerkészítés
Gyógyszerbiztonság
Gyógyszerterápia
Klinikai gyógyszerészi szolgálat
Previous Next Play Pause
papaytamas_1Szomorú hírt kaptunk néhány nappal kongresszusunk befejezése után. 2006. 10.04-én kedves kollégánk, dr. Pápay Tamás, akit 70. születésnapja alkalmából Egerben köszöntöttünk, váratlanul elhunyt. Emlékét örökké megőrizzük!

Az alábbiakban olvashatjátok dr. Pápay Tamás szakmai életútjának rövid összegzését.

1936. augusztus 31-én született Baján.

Egyetemi tanulmányaimat a Szegedi Orvostudományi Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán végezte, 1961-ben gyógyszerészi oklevelet szerezett.

Az államvizsga letétele után 1961-ben a Bajai Kórházban kezdte meg munkáját beosztott gyógyszerészként. 1967 óta a Bajai Kórház intézeti vezető főgyógyszerésze.

1963-tól mintegy 20 éven át az Országos Gyógyszerészeti Intézet megbízásából gyógyszerismertető gyógyszerészként dolgozott. (Ezt a megbízást informatikai jellegű elfoglaltsága miatt idő hiányában, a későbbi években már nem tudta vállalni.)

Négy éven keresztül a Bajai Kórház orvos-igazgatójának általános helyetteseként dolgozott, a kórház igazgatói tanácsának sok éven keresztül volt tagja. Az intézeten belül működő különböző bizottságokban vett és vesz részt.

1986-87-ben részt vett a GYURIKA gyógyszergazdálkodó és információs rendszer kidolgozásában, amely még ma is kb. 60 kórházban működik. A kórházi gyógyszerészeti informatika területén jelentős munkát végzett és maradandót alkotott.

Több hazai és külföldi szakmai rendezvényen szerepelt előadással és poszterrel, szakmai és egyéb folyóiratokban, újságokban publikált.

1973-ban a Szegedi Orvostudományi Egyetemen „Summa cum laude” minősítéssel gyógyszerészdoktori címet szerzett.

Három szakvizsgája van. 1973-ban gyógyszerhatástan-toxikológia tárgykörben, 1980-ban „Gyógyszerellátási és gyógyszerügyi szervezés”-ből szerzett szakgyógyszerészi képesítést. Kórházi gyógyszerészi szakvizsgát 2003-ban tette le.

A Magyar Gyógyszerészeti Társaságnak 1967 óta tagja.

A MGYT Kórházi Gyógyszerészi Szervezetének több mint 30 évig volt aktív elnökségi-vezetőségi tagja. Mellette a MGYT és az MGYK Bács-Kiskun Megyei Szervezetének is több éven keresztül volt vezetőségi tagja. A legutóbbi kamarai választásokig a megyei etikai bizottságban tevékenykedett.

Nyugdíjazását követően is aktívan dolgozott a magyar kórházi gyógyszerészetért, szívügyének tekintette, hogy a kórházi gyógyszertárak történetét összegyűjtse, és a későbbiekben publikálja.